Zwroty

Odstąpienie od umowy – Zasady dotyczące zwrotu zakupionego towaru

Prawo odstąpienia od umowy

Klient, który dokonał zakupu w sklepie internetowym może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z zastrzeżeniem konieczności poniesienia kosztów, które wynikają wyboru przez kupującego formy przesyłki towaru wykraczającego ceną poza koszty standardowej wysyłki.

Klienta prawo do odstąpienia od umowy jest ograniczone – pkt. 8.13 Regulaminu. Prawo to nie przysługuje prawo gdy:

- przedmiotem zakupu są produkty lecznicze i wyroby medyczne

- przedmiotem zakupu jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może być dokonane poprzez oświadczenie złożone formie tradycyjnej (listownie) na adres:

 

PASO-TRADING sp. z o.o.,

ul. Lutomierska 48,

95-200 Pabianice

lub na adres poczty elektronicznej kontakt@paso-trading.pl.

 

W regulaminie znajduje się przykładowy formularz odstąpienia od umowy, który może posłużyć Klientowi jako wzór.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni liczonych od dnia dostarczenia towaru do Klienta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Klient wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy tj. 14 dni. Do zachowania terminu zwrotu rzeczy wystarczy odesłanie jej przed tego upływem.

Po doręczeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy, niezwłocznie przesyłamy Klientowi, za pośrednictwem poczty elektronicznej, potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Klient zobowiązany jest najpóźniej w terminie 14 dni od dnia, w którym złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy, zwrócić produkt na adres: PASO-TRADING sp. z o.o., ul. Lutomierska 48, 95-200 Pabianice.

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Więcej szczegółów w Regulaminie tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium